Nagyapja ávós múltjáról is beszélt a csatározások mellett hétfő este a Klubrádió Szabad sáv című műsorában a Teleki Blanka Gimnázium igazgatója. Pukli István elmondta emellett, a bátyja börtönben ül.
A Klubrádió honlapján olvasható összegzés szerint „azért közli most ezeket, mert nem akarja, hogy a kormányközeli sajtó hozza nyilvánosságra”. A teljes interjú itt hallgatható meg.
Inaktív párttag voltam
A műsorvezetőnő arról faggatta Puklit: nem érzi-e úgy, hogy kezd politikai szereplővé válni. Pukli elmondta: ő nem akar politikai szereplő lenni, az oktatáson kívül, a politika őt nem érdekli. Hozzátette: „Ennyire alattomos dolgot, mint a politika ritkán tapasztaltam, és most úgy érzem, hogy megtapasztalom az elejétől a végéig, a mélységeit legalábbis, a poklok-poklát, ironikusan fogalmazva.”
Pukli szerint szánalmas, ahogy támadni próbálják. A Teleki Blanka igazgatója beszélt arról is, hogy Zuschlag János harcostársának nevezte, és hogyan próbálják őt lejáratni. Pukli elmondta: Zuschlaggal még gimnazista korában találkozott egy közéleti táborban, ahol valójában társaival csak parodizálták Zuschlagot, aki már akkor is egy „furcsán érdekes figura volt”. Pukli elmondta: 17 éves korban lépett be az Ifjú Szocialistákhoz, és 18 évesen lépett be az MSZP-be, azonban politikai karrierje valójában nem volt.
Pukli azt is elmondta, hogy 2007-ben vette a fáradtságot, hogy inaktív párttagként valóban ki is lépjen a pártból, azonban mikor a kilépési levelét elküldte, nem is találták a nyilvántartásban. Hozzátette: annyira inaktív páttag volt, hogy még a tagdíjat sem fizette.
Nem lehet valaki tisztán szociáldemokrata, konzervatív vagy liberális
A magyar-történelem szakot végzett tanár elmondta: az egyetemen érdekes tapasztalatokat szerzett azzal kapcsolatban, hogy ki milyen értékrendet képvisel. Hozzátette: egy 2003-as interjújában beszélt erről, és azt ma is vallja, hogy „egy ember nem lehet színtisztán szociáldemokrata, konzervatív vagy liberális, mert mindenkiben megvannak ezek az alapértékek, akik normálisan gondolkodnak. Egyetlen egy dolog tesz különbséget az emberek között: ki melyiket teszi előtérbe, melyik van az első helyen.”